komputerowe badanie stóp
Zdrowie

Czym jest komputerowe badanie stóp i kiedy warto je wykonać?

Czym jest komputerowe badanie stóp? Jakie są wskazania do jego wykonania? Kiedy warto wykonać komputerowe badanie stóp? Nasz tekst dostarczy Ci wielu przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Komputerowe badanie stóp – co to takiego?

Komputerowe badanie stóp to nowoczesna metoda diagnostyki, która pozwala na dokładne sprawdzenie kończyn dolnych pod kątem zaburzeń ogólnej biomechaniki narządy ruchu, czy występowania nieprawidłowości w samej budowie stóp. Jest to badanie bezbolesne i nieinwazyjne, więc nie trzeba obawiać się o swoje zdrowie, czy bezpieczeństwo. Komputerowe badanie stóp opiera się na wykorzystaniu maty podobarskopowej oraz specjalistycznego oprogramowania.

Mata daje możliwość wykonania pomiaru rozkładu nacisku na podeszwy stóp, z kolei program pozwala na jego szczegółową analizę. Choć komputerowe badanie stóp jest innowacyjną metodą diagnostyki, to warto wspomnieć, że nie trwa długo. Najczęściej zajmuje około kilkunastu minut, a w jego trakcie specjalista prosi o wykonanie paru prostych zadań na macie. Przed badaniem nie trzeba się specjalnie przygotowywać, nie jest też wymagana zmiana codziennej diety, czy specjalny ubiór.

Komputerowe badanie stóp – kiedy wykonać?

Prawdę mówiąc, to mamy do czynienia z badaniem diagnostycznym, które warto wykonać w wielu różnych sytuacjach. Na pewno komputerowe badanie stóp powinno być przez nas wykonane, gdy będziemy zmagać się z kontuzjami przeciążeniowymi w obrębie kończyn dolnych lub kręgosłupa. To samo badanie przyda nam się także, gdy dojdzie do skręcenia lub złamania kończyny dolnej, czy wtedy, gdy lekarz będzie podejrzewał rozwój poważnych schorzeń.

Komputerowe badanie stóp bywa przydatne przy dolegliwościach bólowych stóp, czy kręgosłupa. Często zalecane jest także przy różnego typu deformacjach stóp, ponieważ w takich przypadkach trzeba sięgnąć po wkładki ortopedyczne. Z ich pomocą można łagodzić dolegliwości bólowe, a czasami nawet korygować wady stóp. Aby jednak dobór przebiegł jak najsprawniej, trzeba mieć na uwadze swoje potrzeby, czy schorzenia.

Najlepszy obraz stóp przedstawia właśnie komputerowe badanie, więc jeśli zostanie przez nas wykonane, to możemy liczyć na wykonanie wkładek ortopedycznych pod nasze zamówienie. Nawet wykonanie takiego badania nie będzie kosztowne i żeby się o tym przekonać, wystarczy brać pod uwagę usługi najlepszych punktów z rynku. Poznamy je doświadczeniu w branży, czy nieposzlakowanej opinii wśród klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.