Zdrowie

Najlepsze leki przeciwzapalne

Polacy znani są z tego, że nie lubią chodzić do lekarza i wolą zawsze leczyć się na własną rękę. Dzięki temu, że w aptekach dostępnych jest wiele środków bez recepty lekarza, mogą oni eksperymentować na swoim zdrowiu. Nie zawsze jednak diagnoza postawiona samodzielnie przez pacjenta jest poprawna. Zdarzają się sytuacje, kiedy przyjmowane leki w ogóle nie pomagają, a mogą nawet zaszkodzić.

Jakie są sposoby leczenia bólów?

Najczęściej samodzielnie leczymy ból. W aptekach, sklepach spożywczych, drogeriach i na stacjach benzynowych można kupić liczne środki przeciwbólowe o silnym działaniu, bez konieczności posiadania recepty. Niekiedy jednak źródło bólu jest zupełnie inne i potrzebne są leki przeciwzapalne, które trudniej już kupić bez recepty. Nawet mając taką możliwość, trzeba wiedzieć, jaki lek z jaką substancją czynną jest najlepszy w danej sytuacji. Niekiedy środki przeciwbólowe to jednocześnie leki przeciwzapalne i takie najczęściej polecane są przez lekarzy, kiedy pojawia się na przykład silny ból zęba lub kręgosłupa.

Poważne konsekwencje…

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważne mogą być konsekwencje takiej samowoli w leczeniu. Przede wszystkim, przyjmowanie takich leków o działaniu przeciwbólowym przez dłuższy czas może uszkodzić wątrobę i spowodować poważne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jeżeli silny ból nie zmniejsza się i trwa powyżej trzech dni, wówczas należy skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Być może zleci on dodatkowe badania, które wskażą jakie jest prawdziwe źródło bólu i czy jest to stan zapalny w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.